Uroczysta sesja Rady Ochrony Pracy z okazji Międzynarodowego Dnia Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych 9 kwietnia 2019 r.

We wtorek, w dniu 9 kwietnia o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej w Sejmie, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych, odbyła się uroczysta sesja Rady Ochrony Pracy.

Uroczysta sesja Rady rozpoczęła się minutą ciszy, którą zgromadzeni goście uczcili pamięć pracowników, którzy odeszli świadcząc pracę. List okolicznościowy do uczestników wystosował marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który objął wydarzenie honorowym patronatem - "Szerokie upowszechnianie wiedzy o bhp przynieść może jedynie wymierne korzyści, tym bardziej, że  rozwój przemysłu i  usług niesie ze sobą nowe zagrożenia zawodowe, a pamięć o tych, którzy ulegli tragicznym wypadkom, wykonując swoje obowiązki stanowi szczególny impuls do  podnoszenia standardów bezpieczeństwa". Podczas posiedzenia przedstawiono materiał przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Państwową Inspekcję Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Wyższy Urząd Górniczy, Urząd Dozoru Technicznego oraz Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy pt. „Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy”.