Wyjazd studyjny do Szwecji 6-10 czerwca 2017 r.

W dniach od 06-10.06.2017 r. Zarząd Główny Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP zorganizował dla  członków naszego Stowarzyszenia wyjazd studyjny do Szwecji.

W ww.  dniu  o godz 18.00  z  Terminalu  Promu Westerplatte w Gdańsku  popłynęliśmy   w rejs trwający około 18 godzin.

Poczuliśmy szum wiatru, krople deszczu, uroki przechylającego się statku oraz spędziliśmy wspólnie czas na zabawie oraz burzliwej wymianie doświadczeń z zakresu bezpieczeństwa pracy.

Po przybyciu na miejsce odbyliśmy spacer po starym mieście w Sztokholmie, zwiedziliśmy Zamek Królewski, rynek starego miasta i wiele innych interesujących  miejsc.

Następnie w drodze do Akerblands Talberg przez rejony Vastmanland i Dolarne podziwialiśmy piękne widoki lasów, gór oraz jezior.

Podziwialiśmy stanowiska ergonomiczne, pomieszczenia wyciszenia oraz  magazynowe w firmie Ejendals. Uczestniczyliśmy  w wymianie doświadczeń wśród pracowników służby bhp na temat: zatrudniania młodocianych pracowników i aspekty bezpieczeństwa pracy młodych, poznaliśmy działania CIOP,  dobre praktyki w Firmie Ejendals, Trakcji oraz  organizację pracy w Więzienictwie.

W drodze powrotnej mieliśmy możliwość zwiedzenia  urokliwego miasteczka  Uppsaly. W trakcie ww. wyjazdu poznaliśmy ciekawych ludzi, zwiedziliśmy urokliwe miejsca oraz wymieniliśmy się doświadczeniami z zakresu profilu naszej pracy w różnych dziedzinach.