Spotkanie Członków Oddziału w siedzibie PIP

"Badanie wypadków przy pracy w praktyce działania zespołów powypadkowych"

Dnia 10.05.2023r. odbyło się spotkanie Członków Oddziału w siedzibie Państwowej Inspekcji Pracy. Omawianym tematem było "Badanie wypadków przy pracy w praktyce działania zespołów powypadkowych". Wizytę  poprowadził Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie. Podczas szkolenia omówiono m.in. eliminacje najczęściej popełnianych błędów, odpowiedzialność służby BHP oraz  wytyczne Państwowej Inspekcji Pracy dotyczące ustalania okoliczności i przyczyny wypadków. Prowadzący na podstawie obowiązujących przepisów oraz własnych doświadczeń związanych z analizą postępowań powypadkowych i orzecznictwa Sądu Najwyższego poradził jak postępować w sytuacjach budzacych wątpliwości. Dziękujemy za niezwykle owocne spotkanie i mamy nadzieję, że powrócimy do naszych rozmów przy najbliższej okazji.