Wakacyjne zwiedzanie Sejmu RP

Wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

3 sierpnia 2023r. członkowie naszego Oddziału wraz z członkami rodzin wzięli udział w wycieczce do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Zwiedzanie budynku rozpoczęliśmy od obejrzenia makiety budynków sejmowych, senackich, kancelarii Prezydenta RP oraz wykładem na temat historii polskiego parlamentaryzmu. Następnie zasiedliśmy w ławach Sali Plenarnej, w której podejmowane są najważniejsze decyzje państwowe. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała m.in. w jaki sposób podejmuje się uchwały sejmowe, jaka jest rola Marszałka Sejmu i na czym polega praca posła. Jako uczestnicy mieliśmy okazję zobaczyć ponadto mównicę sejmową, miejsca dla posłów, członków Rządu i fotel Prezydenta. Zobaczyliśmy także w holu głównym tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie II wojny światowej, a także miejsca pracy dziennikarzy. Podczas zwiedzania zajrzeliśmy również do Sali Kolumnowej, a także obejrzeliśmy historyczne laski marszałkowskie. Była to dla nas niewątpliwie wyjątkowa lekcja historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w miłej, rodzinnej atmosferze.