Wigilia w Wąchocku

Uroczyste spotkanie Wigilijne w Opactwie Cystersów w Wąchocku

9 grudnia 2022 r. na zaproszenie Zarządu Oddziału w Starachowicach– po raz kolejny – uczestniczyliśmy w uroczystym spotkaniu Wigilijnym w Opactwie Cystersów w Wąchocku

W spotkaniu wzięli udział członkowie Oddziałów w Starachowicach, w Kielcach, w Radomiu oraz z Warszawy Centrum.

Mszę Świętą za Pracowników Służby BHP oraz członków OSPS BHP osobiście celebrował Ojciec Eugeniusz Augustyn Opat Wąchockiego Opactwa Cystersów.
Opat otrzymał od nas swoją miniaturę swojej postaci własnoręcznie wykonaną przez naszą Oddziałową Koleżankę Monikę Kasperską.

W ramach pobytu w Opactwie zwiedzaliśmy zabytkowy klasztor. Podczas kolacji w refektarzu śpiewaliśmy kolędy. Atmosfera była podniosła i zimowa bowiem w trakcie uroczystej kolacji Wąchock zasypał śnieg.