Za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa

Z nieukrywaną przyjemnością mam zaszczyt poinformować, że zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 stycznia 2016 (tak tak, 2016 :)) o nadaniu odznaczeń, na wniosek Ministra Zdrowia, Prezes naszego klubu HDK PCK Bezpieczne Serce, Henryk Wójcik, został odznaczony za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa państwowym odznaczeniem: Brązowym Krzyżem Zasługi!

Krzyż Zasługi to polskie odznaczenie państwowe ustanowione w 1923 roku i nadawane do dnia dzisiejszego. Nadawany jest osobom, które "położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną".

Dzieli się na trzy stopnie:
I stopień Złoty Krzyż Zasługi,
II stopień Srebrny Krzyż Zasługi,
III stopień Brązowy Krzyż Zasługi.

Ogromnie cieszy mnie fakt, że działania, aktywność i poświecenie mojego Taty a naszego Prezesa na rzecz honorowego krwiodawstwa zostały zauważone, docenione i nagrodzone tak ważnym państwowym odznaczeniem. Jestem z niego ogromnie dumna! Mam nadzieję, że Wy także, i że w imieniu Nas wszystkich mogę powiedzieć: Heniu, serdecznie gratulujemy i przede wszystkim dziękujemy!

Wręczenie odznaczeń odbyło się ponad rok po ich przyznaniu, w dniu 14 marca 2017, w Urzędzie Dzielnicy Bielany.